Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Atceroties 14. jūnija deportācijas

Dievkalpojums un sarīkojums Pertā

Laikraksts Latvietis Nr. 807, 2024. g. 10. jūlijā
Jānis Vucēns -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Filmas „Astra“ plakāts.

Pertā 14. jūnija atcere sākās ar dievkalpojumu 9. jūnijā, ko vadīja mācītājs Gunis Balodis caur ZOOM no Nhulunbuy. Mācītājs uzsvēra, ka mēs atceramies citu ļaunumus, bet mēs esam tikpat spējīgi to darīt pret citiem. Tautas, ļaunas būdamas, gaida Dieva palīdzību. Valdnieki liek cerību uz NATO, ASV un citiem, bet ne Dievu!

16. jūnijā pulcējāmies Daugavas Vanagu klubā, lai turpinātu atceri.

Sākām ar Paula Raudsepa video uzrunu, kuru mums atsūtīja Dr. Ojārs Greste no Sidnejas. Runa bija angļu valodā, jo Sidnejas atcerē piedalījās arī igauņi, lietuvieši un ukraiņi.

Pauls Raudseps ir latviešu žurnālists. Viņš raksta par vairākiem tematiem, ieskaitot politiku, ekonomiku un vēsturi. Pauls Raudseps ir arī viens no žurnāla IR dibinātājiem.

Savā runā Pauls Raudseps atgādināja mums par 1941. gada 14. jūnija deportācijām un vēlāk par 1949. gada marta deportācijām. Viņš arī uzsvēra, ka Krievija šodien turpina šo taktiku Ukrainā. Mēs nedrīkstam aizmirst vēsturi, un jāturpina stāstīt visiem, lai tas neatkārtos.

Pēc kafijas pauzes turpinājām ar filmu Astra. Šī ir dokumentālā filma par latviešu disidenta Gunāra Astras dzīvi un viņa ieguldījumu Latvijas neatkarības atgūšanas kustībā. Diemžēl filmai bija paredzēti subtitri angļu valodā, bet tie nebija. Tiem cilvēkiem, kuri nesaprot latviešu valodu, palīdzēja „dzīvā tulce“ Māra Pelšs. Liels paldies Mārai.

Bija arī tehniskas problēmas ar datoru, bet tur jāsaka liels paldies Indulim Bernšteinam par viņa tehniskajām zināšanām un līdz ar to atrisinājumu šai lietai.

Jānis Vucēns
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com