Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„AI Latviski“

Kā mākslīgais intelekts var iemācīt latviešu valdu?

Laikraksts Latvietis Nr. 807, 2024. g. 10. jūlijā
Sana Global -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Samanta Brante. FOTO Publicitātes foto.

Mākslīgais intelekts Latvijā nu jau ir ieguvis zināmu popularitāti un to lieto dažādu jomu speciālisti, kā arī skolēni, studenti un citi interesenti. Tas spēj atbildēt uz visdažādākajiem jautājumiem kā asistents-robots, taču parastais mākslīgais intelekts latviski nerakstīja korekti, tieši tāpēc uzņēmums Sana Global izveidoja rīku AI Latviski, kas šo problēmu atrisina. MI rīks AI Latviski padara latviešu valodas apguvi vienkāršāku, jo tas spēj atbildēt uz dažādiem jautājumiem par valodas lietojumu un izskaidrot valodas nianses kā skolotājs.

Uzņēmums ir aprīkojis šo MI tērzēšanas robotu ar dažādiem resursiem par latviešu valodas gramatiku, stilistiku un ne tikai. Pateicoties šim rīkam, tagad ikviens var latviešu valodā uzlabot savu CV, e-pasta vēstuli vai vienkārši pareizi salikt komatus teikumā. Arī cittautieši var uzrunāt šo virtuālo asistentu sev ērtajā valodā, un mākslīgā intelekta skolotājs soli pa solim palīdzēs mācīties, kā pareizi rakstīt latviski.

2023. gada nogalē uzņēmums no Jelgavas – SIA Sana Global izstrādāja šo inovatīvo AI rīku jeb papildinājumu OpenAI ChatGPT platformai, lai atvieglotu latviešu valodas apguvi ikvienam. Pagājušā gada nogalē klajā laistais rīks piedāvā interaktīvas mācību metodes jeb virtuālu tērzēšanu kā dialogu, lai padarītu latviešu valodas apguvi pieejamāku un efektīvāku.

Rīka galvenā izstrādātāja Samanta Brante (Bc.Sc.Ing.) stāsta: „Es ceru, ka šis rīks palīdzēs ikvienam, kas vēlas iemācīties latviešu valodu. Zinu, ka mūsu valodu nav viegli mācīties, it īpaši tādēļ, ka populārās valodu apmācības lietotnes ietver tikai lielākās pasaules valodas, bet ne latviešu valodu. Nu tā vairs nav problēma, jo ar AI Latviski ikviens var mācīties latviešu valodu viegli, ērti un sev vēlamajā tempā“.

Rīka izstrādē piesaistīti arī citi brīvprātīgie datorzinātnes speciālisti, kas arī lieliski pārzina latviešu valodas gramatikas īpatnības, taču ar to vien nav gana – Samanta pati šobrīd iegūst otru augstāko izglītību Biznesa augstskolā Turība. Viņa mācās maģistra programmā Stratēģiskā komunikācijas vadība, lai datorzinātnes izglītību papildinātu ar komunikācijas zinātnes specifiku, kas arī nepieciešama MI rīka apmācīšanai.

Salīdzinājumā ar tradicionālajām mācību metodēm, AI Latviski piedāvā personalizētu mācību pieredzi, kas ļauj ātrāk un efektīvāk apgūt latviešu valodu nekā tradicionālās metodes. Pirmie šī rīka testētāji ir uzsvēruši rīka lietošanas vienkāršību un efektivitāti. Testētājs Mārtiņš: „Ievadīju teikumu bez komatiem gan AI Latviski, gan parastajā ChatGPT, un tikai AI Latviski pareizi izpildīja šo uzdevumu“.

Uzņēmums plāno turpināt attīstīt AI rīku, lai vēl vairāk uzlabotu valodas apguves procesu. Šī tehnoloģija varētu ietekmēt ne tikai latviešu valodas, bet arī citu valodu mācīšanos nākotnē. Uzņēmuma Sana Global jaunais AI rīks ir būtisks solis uz priekšu latviešu valodas apguves jomā. Ar šo rīku lietotāji var ātri un efektīvi apgūt valodu, izmantojot mākslīgā intelekta sniegtās iespējas. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet uzņēmuma mājaslapu www.buk.lv.

Sana GlobalAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com