Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Modernā džeza grupa „LUPA“ izdod jaunu videoklipu

Un izziņo vasaras koncertus

Laikraksts Latvietis Nr. 807, 2024. g. 10. jūlijā
Mareks Ameriks -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
JersikaRecords

Modernā džeza grupa „LUPA“. FOTO Loreta Medne.

2023. gada Lielās mūzikas balvas nominanti, modernā džeza grupa LUPA, publisko videoklipu skaņdarbam Kastanis no mūzikas apskatnieku un klausītāju atzinīgi novērtētās plates Koki // Sketches Of Trees, kas saņēma Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons 2023 kā labākais džeza mūzikas albums, kā arī izziņo šīs vasaras koncertus.

„Šajā videoklipā attēloju divu pasauļu sadursmi. Nolemtas, distopiskas un futūristiskas pasaules, kurai liegta dabas klātbūtne sadursmi ar organisku un dabas pārņemtu vidi. Kā teicis Boldērs – cilvēks staigā pa simbolu mežiem - un šajā pasaulē zīmes ir visuresošas. Džezs ir māksla, ko es uzskatu par mūžīgu, tāpat kā gadsimtu vecie koki, kas mūs ieskauj. Pat ja albums izdots pirms kāda laika, es joprojām uzskatu, ka tas ir aktuāls - kā koks, kas katru gadu uzzied no jauna,“ par savu videoklipu stāsta Latvijā dzīvojošais franču režisors Teo Poncets (Theo Poncet).

Saite uz video klipu: https://www.youtube.com/watch?v=jVZ02YwBQPo

Dāvis Jurka, grupas LUPA saksofonists: „Režisors Teo, kurš ir arī grupas „LUPA” fans, ir radījis video versiju skaņdarbam „Kastanis”. Tas ir pilnīgi svaigs skatījums, neietekmējoties no mūsu versijas par to, kā tas varētu izskatīties, bet vizualizējot savas sajūtas un asociācijas, kas radušās klausoties mūsu mūziku. Esam pagodināti un domājam, ka tas arī ir viens no instrumentālās mūzikas pamatmērķiem – tā ļauj katram fantazēt un iztēloties, kāds tad ir konkrētā skaņdarba vēstījums.“

Grupa „LUPA“ šovasar uzstāsies

4.07. „M/Darbnīca“ Rīgā, Terases skatuvē festivāla „JAZZ after JAZZ“ ietvaros;

25.07. Kalnciema kvartāls Rīgā; grupas „LUPA“ koncerts;

01.08. Madona, grupas „LUPA“ koncerts;

14.08. K.K. fon Stricka villa Rīgā, grupas „LUPA“ koncerts;

31.08. „Šķūņa skaņas“ Alūksnē, grupas „LUPA“ koncerts.

Vairāk informācijas: grupalupa.com

* * *

Instrumentālajā, elektroniskajā un analogajā modern fusion grupā LUPA, dibināta 2016. gadā, apvienojušies četri no labākajiem Latvijas džeza un laikmetīgās mūzikas māksliniekiem: Dāvis Jurka – alta saksofons, „Erica Synths“ – efekti; Ritvars Garoza – sintezatori un „Fender Rhodes“, Valters Sprūdžs – basģitāra; Andris Buiķis – bungas, „Tempest“ – analogā bungmašīna.

Mareks Ameriks,
Izdevniecības „Jersika Records“ vadītājs, jersika.records@gmail.comAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com