Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pertā augsti ciemiņi uz Valsts svētkiem

Pasākums Lāčplēša dienā

Laikraksts Latvietis Nr. 775, 2023. g. 29. nov.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Mūsu augstais viesis ar ciemiņiem. No kreisās: Igaunijas goda konsule Rietumaustrālijā Anu Van Hattem, Levita kundze, Dr. Egils Levits, Latvijas goda konsuls Pertā J. Purvinskis. FOTO Jānis Purvinskis.

Arī šogad, bet jau sakarā ar mūsu valsts 105. gadadienu, bijām pagodināti par augstiem viesiem. LAAJ bija izkārtojusi tā, ka bij. Valsts prezidents Dr. Egils Levits savā Valsts svētku apciemojumā Austrālijā mūs Pertā apmeklēja kā pirmos. Vispār jau esam ļoti pateicīgi, ka LAAJ beidzamā laikā mūs vienmēr atceras, svarīgos svētku viesus no Latvijas sūtot, kaut gan esam ļoti nomaļus no visiem, mūs nekad neaizmirst. Vispirms jau paldies par to. Bet tomēr ar visu to, ka svētku runa nebija tieši 18. novembrī, mūsu svētku runa tomēr notika arī svarīgajos Latvijas svētkos – Lāčplēša dienā, 11. novembrī. Ļoti laba sakritība.

Dr. Levita kungs ar kundzi Pertā bija ieradušies jau iepriekšējā svētdienā un tai trešdienā Pertā bija ieradušies arī mūsu Latvijas vēstnieks Austrālijā Marģers Krama kungs ar kundzi no Latvijas vēstniecības Kanberā. Nekādas lielas atpūtas jau mūsu viesiem arī neiznāca, jo vēl pirms paredzētās Valsts svētku runas viņiem vēl bija speciāla tikšanās ar bij. Federālās valdības ārlietu ministri Dzūdiju Bišopu, un vēl vēlāk viņi piedalījās apaļā galda pārrunās Rietumaustrālijas Universitātē. Tad pienāca 11. novembris, un Valsts Svētku atzīmēšana Pertā kopā ar mūsu ciemiņu. Tātad – pilns laiks, aizņemts ar darīšanām.

Tomēr sestdien, 11. novembrī, Lāčplēša dienā un Austrālijas Atceres dienā, kad te atceramies Pirmā pasaules kara beigas, mēs atceramies lāčplēšus – mūsu karavīrus un Latvijas Brīvības cīņas. 11. novembrī atzīmējām arī mūsu valsts 105. dzimšanas dienu. Mūsu augsto viesi, svētku runas teicēju Levita kungu mums iepazīstināja Latvijas vēstnieks Austrālijā, kurš šajos pāris gados mūs Pertā jau ir apmeklējis četras reizes. Tas ir vairāk nekā visi iepriekšējie (nerezidējošie) citi vēstnieki mūs ir apmeklējuši pēdējos 15 gados.

Mūsu augstais viesis savā svētku runā mums stāstīja par to, ko mums šodien nozīmē vārds – patriotisms. Galvenais jau ir tas, ka tā vārda nozīme sākas ar piederību: piederību savai ģimenei, citai kopībai, savai valstij un esot uzticīgam šīm kopībām un to mērķiem. Un par tik, par cik tu mīli savu tautu, savu valsti, par tik tu vari būt tās patriots. To tu pierādi ar saviem darbiem valsts vai tautas labā un vispirms jau – ejot un balsojot Saeimas vēlēšanās, bet arī ar savu stāju un ticību Latvijai, kā karavīrs Latvijas bruņotajos spēkos ir gatavs ziedot pat savu dzīvību. Diemžēl, tavu patriotismu arī iespaido apstākļi, kādos tu dzīvo. No Levita kunga runas mēs varējām daudz mācīties arī par savu patriotismu un paši novērtēt, cik labi patrioti esam.

Pēc svētku runas Levita kungs deva laiku atbildēm uz vairākiem jautājumiem, kuri arī druscīt ievilkās. Pēc tam bija sagādātas uzkodas, kafija un glāzīte vīna uzdzeršanai mūsu mīļās Latvijas nākotnes veselībai. Pēc tam vēl uzkavējāmies garāku laiku sarunās, pirms šķīrāmies katrs uz savām mājām.

Paldies bij. prezidenta kungs, paldies mūsu vēstnieka kungam par jūsu laiku, kuru jūs veltāt mums un lai jums labs ceļojums pa pārējo Austrālijas plašumu, kuru Jūs domājams piedzīvosiet Austrālijas ārēs! Paldies arī visiem ciemiņiem, kuri bija ieradušies kuplā skaitā!

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com