Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Izdomā sev auto”

„Liels un mazs“ izdod Ineses Zanderes dzejoļu krājumu bērniem

Laikraksts Latvietis Nr. 775, 2023. g. 29. nov.
Alīse Nīgale -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LielsUnMazs

Grāmatas „Izdomā sev auto“ vāks.

Atvērums. Dzeja „Tālais brauciens“.

Liels un mazs laiž klajā Ineses Zanderes dzejoļu krājumu Izdomā sev auto ar gleznotāja Alekseja Naumova ilustrācijām. Tajā sev piemērotus dzejoļus atradīs dažāda vecuma bērni, bet it īpaši – zēni, kuriem patīk automašīnas.

Dzejoļu varoņi ir dažādi auto un mehānismi, no limuzīna, autobusa un F1 līdz pat pienvedējam, kombainam un atkritumu mašīnai. Automašīnas ir gan ceļotāji, gan pirmklasnieki, gan „autolāčplēši“, kas sargā Latviju, to līdzdalība aptver dažādas cilvēku dzīves jomas un visus gadalaikus ar katram raksturīgajiem darbiem, svētkiem un dabas ainām.

„Reiz izdevniecībā pēc grāmatām iegriezās kāda mamma un pastāstīja, ka viņas puikam visvairāk gribētos lasīt dzejoļus un skatīties bildes ar automašīnām,“ stāsta dzejniece Inese Zandere. „Vienā no manām grāmatām viņa pati bija papildinājusi ilustrācijas ar stūrītī ielīmētu mašīnīti, un apgalvoja, ka zēns visus grāmatas dzejoļus par dabu, pateicoties mašīnītēm, zinot no galvas. Bet varbūt es varētu uzrakstīt arī par mašīnām? Nolēmu pamēģināt. Kad Aleksejs Naumovs ķērās pie ilustrēšanas, apvaicājos, ar kādu auto brauc viņš – izrādījās, ka tā ir Toyota. Nācās saukt palīgā koijotu un uzrakstīt vēl vienu dzejoli, lai viņam būtu interesantāk strādāt!“

Gleznotāja, pieredzējušā grāmatu ilustratora Alekseja Naumova darbs precīzi ļauj īstenot šīs grāmatas ieceri: apvienot cilvēka, tehnikas un dabas pasauli vienotā tēlā, kurā daba ir visaptverošs spēks, kas iekļauj sevī arī visu cilvēka radīto, tiecoties uzturēt saskaņu un līdzsvaru. Mākslinieks piešķir lietām raksturu, padarot katru dzejoļa varoni – automašīnu par aktīvu personāžu līdzās dzīvām būtnēm. Grāmata ar dzejas un mākslas tēlu palīdzību tuvina lasītāju ekoloģiskai domāšanai, kas bērnībā ir visvieglāk un visdabiskāk apgūstama, jo bērna pasaules uztverē daba nav ne „pakļaujama“, ne „izmantojama“, bet auto ir tāds pats spēļu draugs, kā sunītis vai ozolzīle.

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Valsts kultūrkapitāla fonds.

Izdevniecības Liels un mazs grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: facebook.com/lielsunmazs un instagram.com/lielsunmazs

Alīse Nīgale,
izdevniecības „Liels un mazs“ direktoreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com