Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts prezidents Izraēlā

Apliecina Latvijas solidaritāti ar Izraēlas tautu un gūstekņu tuviniekiem

Laikraksts Latvietis Nr. 775, 2023. g. 29. nov.
Mārtiņš Drēģeris -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LV_prezidents_logo

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar Izraēlas prezidentu Isāku Hercogu (Isaac Herzog). FOTO Dāvis Doršs, Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar „Hamās“ gūstekņu radiniekiem. FOTO Dāvis Doršs, Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs 19.-20. novembrī darba vizītē apmeklēja Izraēlas Valsti, kur tikās ar Izraēlas prezidentu Isāku Hercogu (Isaac Herzog), sagūstīto civiliedzīvotāju ģimenes locekļiem, kā arī Izraēlā dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem.

Valsts prezidents apliecināja Latvijas solidaritāti ar Izraēlas tautu. „Latvija ir kopā ar Izraēlas tautu šajā smagajā brīdī. Brutālajiem un necilvēcīgajiem teroristiskās organizācijas Hamās pastrādātajiem teroristiskajiem uzbrukumiem nav un nedrīkst būt attaisnojuma. Izraēlai ir tiesības uz pašaizsardzību, un Latvija atbalsta Izraēlas cīņu ar terorismu saskaņā ar humanitārajām un starptautiskajām tiesībām,“ norādīja E. Rinkēvičs.

Sarunas laikā tika apspriesta humanitārā situācija Gazā un humānās palīdzības piegādes. E. Rinkēvičs pauda nosodījumu Hamās centieniem izmantot civiliedzīvotājus kā dzīvos vairogus. „Ciniskā un gļēvā Hamās taktika slēpties aiz gūstekņiem un civiliedzīvotājiem ir pelnījusi visstingrāko nosodījumu,“ uzsvēra Valsts prezidents. Vienlaikus E. Rinkēvičs norādīja, ka cīņā pret terorismu ir maksimāli jāaizsargā civiliedzīvotāji.

Tiekoties ar 2023. gada 7. oktobra Hamās teroristisko uzbrukumu laikā sagūstīto civiliedzīvotāju ģimenes locekļiem, Valsts prezidents apliecināja Latvijas solidaritāti ar Izraēlas tautu un gūstekņu tuviniekiem. E. Rinkēvičs pauda cerību uz gūstekņu atbrīvošanu un drīzu atgriešanos mājās pie tuviniekiem. Valsts prezidents arī pauda apņemšanos veicināt diplomātiskos centienus, lai panāktu gūstekņu atbrīvošanu.

Tāpat Valsts prezidents tikās ar Izraēlā dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem, ar kuriem pārrunāja pašreizējo situāciju un potenciālās vajadzības pēc Latvijas atbalsta. E. Rinkēvičs pateicās tautiešiem par saiknes ar Latviju uzturēšanu un visu, ko Izraēlā dzīvojošie tautieši šo gadu garumā darījuši Latvijas labā.

Informāciju sagatavoja:

Mārtiņš Drēģeris
Valsts prezidenta padomnieks
komunikācijas jautājumos

20.11.2023.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com